Malování koupelny

Důležité je nejdříve znát na jaký povrch v koupelně bude malba nanášena a v jakém stavu se natíraný povrch vyskytuje. Bude se jednat o klasickou zeď, sádrokarton nebo umakart? Jsou na zdi praskliny, díry, plíseň? Pokud se ve Vaší koupelně objevují praskliny, zejména sádrokartonové koupelny, pak je důležité nejprve provést stavební úpravy (perlinka, tmel, bandáže..). Žádná nátěrová hmota nenapraví chyby ve stavbě.

od 15 Kč za m2

Obraťte se na nás, nechte si ZDARMA nezávazně připravit nabídku a přidejte se k našim spokojeným zákazníkům!

Postup malování koupelny

Vždy je důležité zvolit správný postup. Nechte vymalování koupelny na nás, aby Vás nadále netrápila plíseň, praskliny ve zdi, mapy na stěnách a stropech, bublinky pod vrstvami, odlupování vrstev nebo poškrábání a další možné nepříjemnosti. Koupelna musí mít také dobré odvětrávání.

Jak odstranit plíseň v koupelně?

V některých případech je důležité ošetřit stěny a strop přípravkem pro odstranění plísní a poté manuálně odstranit zbytky plísní. Následně použít vhodnou fungicidní penetraci, která omezuje výskyt vlasových trhlinek, zvyšuje přilnavost dalších nanášených vrstev, ale hlavně omezuje tvorbu plísní.

Protiplísňový nátěr v koupelně

Poté můžeme provést protiplísňový nátěr, některé nátěrové hmoty v dnešní době obsahují i antikondenzační účinky. Nátěr tedy nesmí propustit vodu, ale zároveň musí být prodyšný pro vodní páry (jako například látka Goretex). Pro vymalování koupelny je vhodné použít voděodolnou, omyvatelnou, plísniodolnou a otěruvzdornou barvu.

 

Chci vymalovat koupelnu

Potřebujete rychlou kalkulaci zdarma? Zašlete nám podrobnější specifikaci ve formuláři níže. My se Vám ozveme v nejbližším možném termínu nebo volejte přímo na 702 899 599.
Máte přílohy (projektovou dokumentaci, fotky), které můžete zaslat pro přesnější nabídku? Zašlete nám je na e-mail info@xmal.cz. Děkujeme.

Naši spokojení klienti