Malování včetně štukování při rekonstrukci bytu

Nové omítky v kuchyni včetně vymalováníPři rekonstrukci bytu v Plzni se na nás obrátila majitelka s požadavkem výmalby obývacího pokoje, kuchyně a předsíně. S majitelkou bytu jsme dali dohromady harmonogram prací v závislosti na ostatních řemeslech, kdy součástí rekonstrukce byla i pokládka nové podlahy včetně nivelace.

V první etapě jsme realizovali vymalování obývacího pokoje v bílé barvě v kombinaci s jednou oranžovou stěnou. Bohužel se jednalo o byt v panelovém domě, a i přes upozornění, že by mohlo docházet k odlepování stávající malby, byla majitelka proti oškrabání maleb. Naši malíři se tímto rozhodnutím nenechali rozhodit a provedli lokální opravy nebezpečných míst pomocí stěrky a hloubkové penetrace.

V druhé etapě jsme již přesvědčili a vše proběhlo dle našich doporučeních. Stěny kuchyně jsme oškrabali, napenetrovali a kompletně naštukovali. Jelikož majitelka chtěla stěny barevné a omyvatelné, zvolili jsme latexovou barvu v odstínech hnědé dle výběru majitelky. Z důvodu technologické přestávky po štukování stěn jsme práce přerušili a výmalbu provdli až po 14 dnech z důvodu vyzrání omítek, aby nevznikaly v malbě mapy z vystupujícího vápna ze štuku.

Do bytu jsme se vrátili dle harmonogramu ještě jednou a to po necelém měsíci k výmalbě předsíně. Předsíň jsme museli oškrabat, napenetrovat a vymalovat. Nesoudržné malby byly na více jak 70% plochy. Na jedné stěně předsíně měla majitelka nalepenou textilní tapetu, kterou chtěla zachovat. Dle požadavku jsem ji pouze přemalovali žlutou latexovou barvou pro lepší omyvatelnost a pro rozjasnění tmavé předsíně.

I přes veškeré nástrahy byla výmalba v kombinaci s výsledkem ostatních řemesel v naprosté harmonii.

Vymalování kuchyně po štukování
Vymalování kuchyně po štukových omítkách
Malování kuchyně v bytě včetně štukování
Rekonstrukce zdí kuchyně včetně malování

Zpět na inspirace Všechny realizace | Zobrazit všechny inspirace

Naši spokojení klienti