Tapetáři - lepení tapet

Obliba tapetování interiéru rozhodně neubývá. Právě naopak! Ještě před deseti lety se mohlo zdát, že tapetování pomalu ale jistě mizí z českých domácností a že je tato metoda zastaralá a nepopulární.

Za posledních deset let se ale situace výrazně změnila a tapety jsou hojně využívané ve všech typech interiéru. Velký vliv na to mají především výrobci, kteří neustále vyvíjí nové druhy tapet s unikátními vlastnostmi a také nové motivy tapet, které se hodí do jakéhokoliv interiéru. Jak správně zvolit tapetu?

Základem jsou tapety na zeď! Jaké jsou druhy?

Nejrozšířenějším a také nejvyužívanějším typem tapet jsou tapety na zeď. I tento druh je ale rozdělen do několika kategorií podle materiálu. Každý materiál má své specifické vlastnosti.

  • Papírové tapety – základní a nejlevnější druh tapet. Nejméně odolné, ale zejména díky ceně stále oblíbené.
  • Vliesové tapety – revoluce v tapetování. Lepí se za sucha, jsou plně omyvatelné a mají i dobrou odolnost proti otěru.
  • Vinylové tapety – disponují nadstandardní odolností proti opotřebení, poškrábání i mechanickému poškození. Jsou plně omyvatelné a odolné proti vlhku. Lze využít i v koupelnách a kuchyních
  • Fototapety – zřejmě nejpopulárnější tapety v současnosti. Tapetu netvoří uměle vytvořený vzor, ale reálná fotografie, která je natištěna na tapetu. Fototapety mohou být papírové nebo vliesové.

Tapety nejen na zeď

Zkrášlit interiér pomocí tapet nemusíte jen na stěnách, ale tapetováno může být i další vybavení interiéru. Velmi populární je v současnosti například tapetování oken, tapetování dveří nebo tapetování nábytku. Pro tento způsob dekorace se využívají samolepící tapety, které jsou schopné přilnout téměř ke každému povrchu – savému i nesavému. Na nábytek se volí tapety v imitaci dřevěných materiálů. I staré skříně tak vypadají opět jako nové. Na dveře se naopak využívají samolepící fototapety. Existují různé druhy – sportovní motivy, panoramata, dětské motivy a mnohé další. Správně zvolený motiv tapety na dveře může dodat charakteristiku celé místnosti.

 

Ceník tapetování

 
Tapetování  
lepení papírových tapet 160 Kč/m2
lepení vliesových tapet 180 Kč/m2
lepení vinylových tapet 200 Kč/m2
lepení těžkých tapet 220 Kč/m2
Přípravné práce  
broušení omítek od 24 Kč/m2
škrábání omítek - dle stavu a skutečnosti od 22 Kč/m2
penetrace podkladu 21 Kč/m2
stržení starých tapet (1 vrstva) 19 Kč/m2

Uvedené ceny jsou bez DPH


Chci kalkulaci tapetování

Potřebujete rychlou kalkulaci zdarma? Zašlete nám podrobnější specifikaci ve formuláři níže. My se Vám ozveme v nejbližším možném termínu nebo volejte přímo na 702 899 599.
Máte přílohy (projektovou dokumentaci, fotky), které můžete zaslat pro přesnější nabídku? Zašlete nám je na e-mail info@xmal.cz. Děkujeme.

Naši spokojení klienti