Nátěry fasád

Fasáda společně se střechou patří k nejnamáhavějším částem exteriéru každého rodinného domu. Fasády jsou neustále vystavovány působení vnějších vlivů, změnám počasí a UV záření. Tyto vlivy, společně se smogem a organickými nečistotami mají na vzhled fasády velmi podstatný vliv. Zejména pak na barvu fasády, která může velmi rychle ztrácet své původní kouzlo a svůj jas. Obraťte se na nás a my fasádě navrátíme její původní vzhled a bude opět vypadat jako nová!

Potřebujete nový nátěr fasády nebo i opravu fasády?
Jsme tu pro vás! Kalkulace zdarma, profesionální přístup.

Jak správně na nátěr fasády?

Ještě před samotným výběrem fasádní barvy a jejím nanesením provádíme na fasádě několik činností. Podklad pro barvu musí být v dobré kondici. Důležité je tedy správné vyčištění fasády od prachu, pylu a nečistot, ale také od plísní, mechů a hub. Teprve až po dokonalém vyčištění a přípravě podkladu začneme vybírat barvy a technologie natření fasád. Za důkladné vyčištění se nepovažuje ometání fasády koštětem, ale provádíme vysokotlaké strojní čištění.

Problémy s plísní? Dejte ještě před barvou nátěr

Pokud zjistíme, že má vaše fasáda problémy s výskytem plísně, tak aby se plíseň znovu objevila již brzy po nanesení nové barvy, aplikujeme na fasádu penetrační protiplísňové nátěry, které zničí stávající plísně a zamezí vytvoření dalších.

Barva akrylátová, silikátová nebo silikonová?

V současné době je možné na fasádu volit ze stovek různých barevných odstínů. S jejich vhodným výběrem vám pomůžeme. U některých typů staveb a v některých oblastech musíme barvu fasády konzultovat i s památkáři, ale v klasické zástavbě nikoliv. Kromě odstínu barvy spolu vybereme také správný druh barvy. Rozlišujeme totiž 3 základní druhy – akrylátové, silikátové a silikonové barvy.

  • Akrylátové barvy mohou být nanášeny na široké spektrum podkladů. Základem je, aby byl podklad čistý. Akrylátová barva je nejlevnějším řešením a její životnost je v průměru 15 let.
  • Silikátové barvy mohou být aplikovány výhradně na podklad s obsahem křemíku. Nabízí ale delší životnost, která může být až 20 let.
  • Silikonové barvy jsou nejodolnější proti vlhkosti. Disponují totiž výraznou schopností odpuzovat vodu. Jsou schopné přilnout k jakémukoliv podkladu. Jejich životnost je kolem hranice 30 let.
 

Chci natřít fasádu

Potřebujete rychlou kalkulaci zdarma? Zašlete nám podrobnější specifikaci ve formuláři níže. My se Vám ozveme v nejbližším možném termínu nebo volejte přímo na 702 899 599.
Máte přílohy (projektovou dokumentaci, fotky), které můžete zaslat pro přesnější nabídku? Zašlete nám je na e-mail info@xmal.cz. Děkujeme.

Naši spokojení klienti