Nátěry

Žádné vybavení rodinného domu nevydrží v původní kráse na věčné časy. Fakt, že některé části působením času ztratí svou původní krásu ještě neznamená, že je zapotřebí jejich výměna. Ve většině případů stačí jen obnovit jejich původní eleganci pomocí natření. To platí pro exteriérové i interiérové vybavení. Kde všude natírání pomáhá vrátit původní krásu?

Nejprve se podíváme na exteriér

Ze všeho nejdříve se podíváme na exteriérové části budov, které jsou obecně více namáhané. V průběhu celého roku jsou vystaveny působení vnějších vlivů a UV záření, které mohou snižovat krásu velmi rychle. Zejména se jedná o fasády a plechové střechy.

  • Při natírání fasád je velmi důležité, aby byl podklad v pořádku. Na fasádách bývá totiž vrstva prachu, mnohdy i plísně, vlhké mapy a praskliny. Všechny tyto nedostatky je nejprve zapotřebí odstranit a připravit podklad. Před samotnou aplikací barvy mohou být na fasádu naneseny také některé ochranné vrstvy. Pokud se fasáda potýká s plísní, jsou vhodným řešením protiplísňové nátěry a penetrace. Velmi důležitá je i kvalita barev a odolnost proti vyblednutí. Pokud fasáda nedokáže odolávat vlhkosti, po aplikaci barvy je možné nanést hydrofobní nátěr, který odpuzuje vodu.
  • I při natírání střechy je zapotřebí střechu nejprve vyčistit. Barva se může na mnoha místech odlepovat a na krytině se mohou objevit i mechy. Následně pak může být barva nanesena pomocí natírání nebo stříkání.

Co natírat v interiéru?

I vybavení interiéru může být odborným natřením znovu jako nové. A jaké vybavení se uvnitř domů nejčastěji natírá?

  • Jednoznačně nejčastěji probíhá natírání oken a dveří. Zejména dřevěných, protože na nich se barva neustále odírá a bledne.
  • Dále se jedná o natírání radiátorů a topení. Vlivem neustálého zahřívání a vychladnutí radiátorů jsou barvy velmi namáhané a často dochází po letech k odpadávání barvy.
  • Renovovat pomocí natírání se může i dřevěný nábytek v domácnosti.
 

Chci kalkulaci nátěrů

Potřebujete rychlou kalkulaci zdarma? Zašlete nám podrobnější specifikaci ve formuláři níže. My se Vám ozveme v nejbližším možném termínu nebo volejte přímo na 702 899 599.
Máte přílohy (projektovou dokumentaci, fotky), které můžete zaslat pro přesnější nabídku? Zašlete nám je na e-mail info@xmal.cz. Děkujeme.

Naši spokojení klienti