Malování ložnice

Ložnice je v interiéru domácností místností, ve které tráví každý z nás několik hodin denně. I když v ložnicích probíhá relaxace a spánek, je důležité nejen jejich vybavení, ale také správně zvolené barvy.

Barevné pojetí ložnic má velký vliv na to, jakým způsobem v ložnicích probíhá relaxace a jak kvalitní je spánek. Jaký způsob malování ložnic je správný?

od 15 Kč za m2

Obraťte se na nás, nechte si ZDARMA nezávazně připravit nabídku a přidejte se k našim spokojeným zákazníkům!

Jak vymalovat ložnici a čemu se vyhnout?

Jak již bylo řečeno, ložnice jsou relaxačním a odpočinkovým místem. Rozhodně byste se tedy měli vyhnout výrazným barvám. Například využití pastelových barev se do ložnic rozhodně nedoporučuje. Ani výrazná červená není správnou volbou, protože tato barva podvědomě nabudí mysl a v ložnici je zapotřebí, aby barvy spíše uklidňovaly. Správnou volbou jsou tedy jemnější odstíny barev.

Kombinací se bát nemusíte

Rozhodně neplatí, že by ložnice měly být malovány jen jednou barvou. I v této místnosti mohou být využity kombinace více barev a rozhodně nebudou interiéru škodit. Je velmi důležité vybírat takové barvy, které se nebudou vzájemně přebíjet. Jestliže hledáte inspirace na malování v ložnicích, nebojte se zeptat a poradit. Při kombinaci dvou barev je vhodné, když alespoň jedna z barev bude neutrální – šedá, bílá. Tyto barvy lze kombinovat téměř se všemi odstíny a nebudou se nikterak vzájemně přebíjet.

Zvýraznit jednu část

Pokud se rozhodnete ložnici malovat jen jedním barevným odstínem, může se stát, že v některých tvarech ložnice bude zvolený odstín působit poněkud obyčejně a fádně. Nebojte se proto některou z částí ložnic zvýraznit. Ideálním způsobem zvýraznění je tapetování. Správně zvolená tapeta může udělat s ložnicí divy. A jaké místo je správné? Nejčastěji se tapety v ložnicích využívají za prostorem postele. Vždy ale záleží na dispozicích dané místnosti, její velikosti, tvaru, vybavení a umístění okna.

 

Chci vymalovat ložnici

Potřebujete rychlou kalkulaci zdarma? Zašlete nám podrobnější specifikaci ve formuláři níže. My se Vám ozveme v nejbližším možném termínu nebo volejte přímo na 702 899 599.
Máte přílohy (projektovou dokumentaci, fotky), které můžete zaslat pro přesnější nabídku? Zašlete nám je na e-mail info@xmal.cz. Děkujeme.

Naši spokojení klienti