Rekonstrukce bytového jádra v Rokycanech

Rekonstrukce bytového jádra panelového domu v Rokycanech byla naší další úspěšnou realizací, kterou se můžete i vy inspirovat.

Po prvotní prohlídce a důkladném změření, konzultaci požadavků a představy o budoucím vysněném vzhledu bytu jsme klientce připravili detailní položkovou cenovou nabídku na kompletní rekonstrukci, kterou jsme si obratem odsouhlasili.

Začátek rekonstrukce bytového jádra

Veškeré naše práce začali rozsáhlými bouracími pracemi. Původní umakartové jádro včetně veškeré sanitární techniky a koupelnového vybavení jsme odnosili ze šestého patra. Dále jsme rozebrali původní kuchyňskou linku, dveře i podlahy v kuchyni, chodbě i obývacím pokoji. Veškeré odpady jsme odvezli a zlikvidovali. Po dokončení bouracích prací jsme začali vyzdívat jádro nové.

Původní kuchyňská linka
Umakartové jádro před rekonstrukcí

Průběh rekonstrukce bytu

V místnostech probíhající rekonstrukce jsme rozvedli novou elektroinstalaci s ohledem na novou kuchyňskou linku a nové polohy světel a vypínačů. Stejně tak jsme provedli nové vodní a odpadní rozvody pro nové rozložení vybavení v koupelně i kuchyni.

Naši zedníci započali výstavbu nových zdí jádra z ytongu. Po těchto zednických prací jsme s klientkou rozšířili rozsah prací o štukové omítky na chodbě i v kuchyni. Proto jsme nejprve oškrábali původní malbu ze zdí, spoje panelů vyrovnali a penetrací připravili zdiva ke štukování. Nové zdi jádra jsme natáhli lepidlem s perlinkou. Tímto byly stěny v kuchyni i chodbě připraveny pro štukování. S klientkou jsme se domluvili a zrealizovali jemné štukové omítky.

Uvnitř koupelny a wc jsme zajistili montáž sádrokartonů na stropy, do kterých bylo rozvedeno stropní bodové osvětlení. Součástí sádrokartonářských prací byla také montáž sádrokartonové předstěny na záchodě včetně umístění revizních šachtových dvířek.

V koupelně a toaletě tak mohli započít obkladačské práce. Obě místnosti byly slazeny do hnědo-béžové kombinace obkladů a dlažeb. Stejné obklady jsme použili jako zadní stěnu kuchyňské linky. Osazením nové sanitární techniky a koupelnového vybavení dostaly obě místnosti perfektní vzhled.

Vzhledem k nerovné původní podlaze bylo zapotřebí provést nivelační vylití podlahy před samotnou pokládkou plovoucí podlahy. Položení podlahové krytiny proběhlo z kvalitní plovoucí podlahy a byla položena jednotně po celé chodbě i kuchyni pro optické zvětšení místností. Před tím, než proběhla pokládka podlahy, provedli jsme malířské práce. Naši malíři pokojů realizovali malování ve sněhově bílé barvě a to ve všech místnostech kromě obývacího pokoje.

Rekonstrukce obývacího pokoje

Po odstranění původní podlahy a odstranění původní malby na jedné nejvíce poškozené stěně jsme realizovali štukování jemnou omítkou a drobné opravy zbylých stěn obývacího pokoje. I v této místnosti byla podlaha nivelačně vyrovnána před pokládkou plovoucí podlahy. Odstín stěn zvolili malíři pokojů spolu s klientkou světle béžový pro sladění stěn spolu s podlahou, která byla zvolena stejná, jako ve zbytku rekonstruovaných místností.

V závěru rekonstrukce bytu jsme osadili nové zárubně a dveře. Věříme, že jsme touto realizací nového bydlení udělali radost dalšímu spokojenému klientovi.

Čeká vás také rekonstrukce bytu případně sháníte kvalitního zedníka nebo malíře pokojů?
Obraťte se na nás a zařaďte se tak mezi naše spokojené klienty.
Kalkulace ZDARMA

Zadat nezávaznou poptávku

Potřebujete rychlou kalkulaci zdarma? Zašlete nám podrobnější specifikaci ve formuláři níže. My se Vám ozveme v nejbližším možném termínu nebo volejte přímo na 702 899 599.
Máte přílohy (projektovou dokumentaci, fotky), které můžete zaslat pro přesnější nabídku? Zašlete nám je na e-mail info@xmal.cz. Děkujeme.

 

Fotografie rekonstrukce panelového bytu

Založení zdí bytového jádra
Zdění obvodových zdí koupelny
Nové zdi bytového jádra
Příčka mezi koupelnou a záchodem
Rozvody elektroinstalace
Nové elektrické rozvody v kuchyni
Elektrické rozvody v panelech
Rozvody vody a odpadu v koupelně
Montáž sádrokartonů v koupelně
Montáž sádrokartonů během rekonstrukce koupelny
Průběh rekonstrukce kuchyně
Štukování panelových zdí
Štukování během rekonstrukce bytu
Sádrokartonové obložení revizní šachty
Obkladačské práce v koupelně
Obkládání koupelny
Nové obklady do koupelny
Nivelace podlahy v bytě
Pokládka plovoucí podlahy v obývacím pokoji
Pokládka plovoucí podlahy v kuchyni
Podlahářské práce během rekonstrukce bytu
Plovoucí podlaha v kuchyni - inspirace
Rekonstrukce kuchyně
Nové dveře do koupelny
Rekonstrukce koupelny v bytě
Rekonstrukce koupelny - inspirace
Rekonstrukce koupelny
Rekonstrukce wc
WC rekonstrukce v paneláku
Rekonstrukce chodby
Rekonstrukce chodby v paneláku
Rekonstrukce panelového bytu
Rekonstrukce obývacího pokoje
Obývací pokoj po rekonstrukci
Inspirace rekonstrukce panelového bytu
Nové podlahové krytiny v bytě
Zadat nezávaznou poptávku

Potřebujete rychlou kalkulaci zdarma? Zašlete nám podrobnější specifikaci ve formuláři níže. My se Vám ozveme v nejbližším možném termínu nebo volejte přímo na 702 899 599.
Máte přílohy (projektovou dokumentaci, fotky), které můžete zaslat pro přesnější nabídku? Zašlete nám je na e-mail info@xmal.cz. Děkujeme.

 

Zpět na inspirace Všechny realizace | Zobrazit všechny inspirace

Naši spokojení klienti